Jesteś tutaj:   

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w  spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

 Spisem objęci są:

 •  mieszkańcy Polski - zarówno Polacy jak i cudzoziemcy,
 •  stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. będzie realizowany następującymi metodami:

 • obowiązkowo:
  • metodą samospisu internetowego (spis przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej GUS spis.gov.pol)
  • telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99
 • uzupełniająco:
  • metodą wywiadu telefonicznego
  • metodą wywiadu bezpośredniego

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrze spisowi – bezpośrednio i telefonicznie.

Wizyty terenowego rachmistrza spisowego odbywać się będą od 16 kwietnia 2021r. do 30 czerwca 2021r. tylko wtedy, kiedy respondent nie dokonał samopisu internetowego, bądź telefonicznego.

W Czytelni Internetowej Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona (CKBP) – parter przygotowane zostało stanowisko dla wszystkich, którzy nie posiadają własnego komputera z dostępem do Internetu, a chcieliby dokonać samospisu.

Przeprowadzenie samospisu będzie możliwe od 1 kwietnia 2021 r.
do 30 czerwca 2021r.*  w godzinach pracy CKBP.

Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzonych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Osoby wykonujące prace spisowe są zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

 *Po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o NSP 2021 spis będzie odbywał się w terminie od 1 kwietnia 2021r. do 30 września 2021r.