Dzisiaj jest sobota, 27 listopad
Imieniny Waleriana i Maksymiliana

Historia

Jednym z pomysłodawców powstania Orkiestry był p. Zbigniew Bartosik ówczesny dyrektor ośrodka wraz z mieszkańcem wsi Smulsko p. Janem Karbowym.

Dzięki przychylności władz Gminy Przykona zajęcia z młodymi adeptami sztuki muzycznej rozpoczęły się we wrześniu 2001roku w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Przykonie. Pierwsi członkowie stawali na przesłuchaniu mającym za zadanie sprawdzenie umiejętności kandydatów. Większość członków powstającej orkiestry nie miała wcześniej kontaktu z instrumentami dętymi. Zajęcia z młodymi adeptami sztuki muzycznej prowadzone były przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Dyrektor tej szkoły p. Henryk Kranc wypożyczył pierwsze instrumenty by młodzi rozwijali swoje zamiłowania muzyczne.

Młodzi adepci szybko nauczyli się podstaw muzyki pod okiem dwóch nauczycieli z PSM z Turku: panem Piotrem Kmieciakiem i panem Bogdanem Paszakiem.

Gra w orkiestrze oraz udział w indywidualnych amatorskich konkursach m.in. we Władysławowie zmotywowała kilku młodych muzyków do tego, aby podjąć naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku. Wiedza, jaką tam zdobyli pozwoliła na pomyślne rozwijanie się poziomu orkiestry. Chcąc pokazać i zaprezentować swoje umiejętności orkiestra zaczęła brać udział w różnych przeglądach orkiestr dętych m. in. w Kleczewie czy też w corocznych przeglądach odbywających się w różnych miejscowościach naszego powiatu.

Przez pierwsze lata skład grupy ciągle się zmieniał, jednak wielu stałych członków pozostało do dziś.

Pierwszym kapelmistrzem orkiestry był pan Piotr Kmieciak

Drugim kapelmistrzem orkiestry był pan Bogdan Paszak

Obecnie kapelmistrzem orkiestry od 2006 roku jest pan Janusz Kujawa nauczyciel muzyki w Gimnazjum w Przykonie.

 Orkiestra liczy teraz 32 członków i towarzyszy przy wszystkich uroczystościach gminnych i parafialnych takich jak: dożynki, dni Przykony, święta państwowe oraz inne o charakterze lokalnym. Orkiestra bierze również udział w przeglądach i konkursach.


NIEODPLATNA
POMOC
PRAWNA

Narodowy Spis
Powszechny

STYPENDIA DLA
UZDOLNIONEJ
MŁODIEŻY
Program Operacykny
Pomoc Żywieniowa
2014-2020
Realizowane
projekty ze
srodków UE

INFORMACJE Z ZUS
Jesteś 4604686 gościem